Süblimasyon Baskı Malzemeleri
18.12.2016
Süblimasyon baskı dijital baskı içerisinde katı halden direkt olarak gaz hali ile baskı yapan dijital baskıdır. Birçok farklı malzeme üzerine baskı yapılmasını sağlayan süblimasyon kupa toptan baskı birçok farklı aşamada kalite standardı oluşturmaktadır. Bu kalitelerin başında da süblimasyon baskı malzemeleri gelmektedir.
Sublimasyon Baskı Nasıl Yapılır?
18.12.2016
İstenilen ürüne presleme yolu ile baskı yapılması işlemine sublimasyon baskı denmektedir. Bu işlem için bazı ürünle gereklidir. Bunları sıralamak gerekirse öncelikle bu işlem için tercih edilen ürün seçilir. Ürünün bu işlem için uygun olması en önemli etkendir. Örneğin özellikle kumaşa baskı tekniğini uygulayacaksanız kesinlikle kumaşın polyester maddeden olması çok önemlidir. Başka çeşit kumaşlara baskı tekniği uygulaması yapılamamaktadır. Polyesterin içeriğindeki moleküller sayesinde boyanın kumaşa tutunması kolay olmaktadır.
Epson a3 Süblimasyon Yazıcı
18.12.2016
Dijital baskıda en kaliteli ve en avantajlı baskı işlemlerinin yapılmasını sağlayan Epson a3 süblimasyon yazıcı profesyonel ve yüksek kalitede bir ürün olmaktadır. 6 renkte yüksek baskı çözünürlüğü ve yüksek baskı kalitesi ile işlev gösteren bu cihaz Süblimasyon baskılar için olağanüstü değerler göstermektedir.
3D Sublimasyon Baskı Pres Makinası
18.12.2016
Günümüzün en çok uygulanan teknolojilerinden biri olan sublimasyon baskı teknolojisi ile hayatımıza renk katan ortamlar sağlayabiliriz. Bu teknoloji ile özel olduğunu hissetmek isteyenler özellikle süblimasyon tişört baskı kişisel baskılar yaptırarak ayrıcalıklı olduklarını her anlamda hissedebilirler.
Sublimasyon Baskı Sistemleri
18.12.2016
Baskı tekniği için gerekli olan sublimasyon baskı sistemleri nedir ve nasıl kullanılır sorusunu cevaplamadan önce sublimleme nedir ve ne amaçla kullanılır biraz bu konuda size yardımcım olmaya çalışalım.
3D Sublimasyon Baskı Makinası
17.12.2016
Baskı işlemi denilen sublimasyon ürüne istediğiniz resmin, nesnenin ve ya yazının transfer edilme işlemidir. Bu işlem ile aklınıza gelecek ve ya gelmeyecek birçok üründe farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz kişinin resminin olduğu baskılı bir süblimasyon tişört, her zaman kullandığınız telefonunuzda sizin resminizin olduğu bir arka kapak ve bunun gibi daha pek çok üründe pek çok tasarım olanağı sağlayabilirsiniz.
Süblimasyon Transfer  Mürekkebi
17.12.2016
Süblimasyon mürekkebi inkjet printer için kullanılan ve dispres boya mürekkebi olan mürekkeplerdir. Doğada su baslı tekstil baskıları için kullanılan boyaların alt mikron versiyonlarını oluşturmaktadırlar. Süblimasyon mürekkep uygulanan ısı dispres boya parçalarının katı durumdan gaz durumuna geçmesini sağlamakta ve baskı bu şekilde yapılmaktadır. Bu baskı özelliği sayesinde de boya polyester yüzeylere yapışmaktadır.
Süblimasyon Yazıcı Nedir?
17.12.2016
Süblimasyon kelime anlamı olarak maddenin gerekli ısıda katı halden gaz haline geçmesi ve aradaki sıvı hali atlamasıdır. Süblimasyon yazıcı nedir sorusunu daha da açmak gerekirse Süblimasyon baskının içeriği şu şekillerde karşımıza çıkmaktadır.
Süblimasyon Yazıcı Fiyatları
17.12.2016
Süblimasyon yazıcılar son derece kaliteli baskı yapan ve yapılan baskıyı da uzun süre korunmasını sağlayan bir baskı kalitesi oluşturmaktadır. Polyester ve polyester içerikli her türlü alan üzerine yapılabilen süblimasyon yazıcı fiyatları da kullanım alanına göre ve ürün içeriğine göre değişkenlik göstermektedir.
Sublimasyon Baskı Makinaları
17.12.2016
Baskı tekniği bir ürün üzerine yapılan presleme işlemidir. Sublimasyon denilen bu baskı tekniğinde bir takım işlemler yapılır. Bu işlemler için belli ürünler gerekir. Bu ürünler sayesinde istenilen ürüne istenilen şekilde baskı tekniği uygulanır.